Świąteczne klimaty czyli Święta dla każdego

Święta to czas rodziny, bliskości, mikołajowych prezentów – my piszemy o tym wszystkim

Bez kategorii

Choinki domowej roboty ‒ kilka inspiracji

Choinki domowej roboty ‒ kilka inspiracji

Na jakiś czas przed świętami rozpoczyna się wielki szał na choinki. Niektórzy udają się na poszukiwania pachnącego lasem, żywego drzewka, inni wolą choinki sztuczne. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się choinki DIY, czyli choinki własnej roboty. Jak wykonać taką choinkę? Zachęcamy do lektury!

Choinki DIY ‒ TOP 5 pomysłów

Własnoręcznie wykonana choinka z pewnością dostarczy Wam wiele radości i oczywiście będzie wyróżniała się wyjątkowym designem.

Choinka ze światełek

Choinka, obok której nikt nie przejdzie obojętnie. Do przygotowania takiego drzewka potrzebować będziemy taśmy LED w dowolnym kolorze, bezbarwnej, mocnej taśmy dwustronnej oraz oczywiście wolnej ściany. Wykonanie choinki zajmie nam dosłownie kilka minut. Krok pierwszy to przyklejenie na górze lampki, która będzie czubkiem choinki, następnie “rysujemy” światełkami kształt choinki, jednocześnie podklejając lampki taśmą. Gotowe!

Choinka z desek 

Wykonanie choinki z desek wymaga nieco większych umiejętności i kilku narzędzi. Potrzebować tutaj będziemy estetycznych desek i elektronarzędzi. Najdłuższa z desek będzie pniem choinki, do którego przykręcimy deseczki o różnej długości – gałęzie naszej choinki. Na samej górze należy przykręcić najkrótszą z desek, będzie to czubek choinki, a następnie przykręcać coraz dłuższe deski. Gotowe! Naszą choinkę umieścić możemy w doniczce z ziemią lub na specjalnym stojaku. Choinka będzie doskonale  prezentować się nawet bez świątecznych ozdób.

 

 

 

Choinka z patyków

Kolejną z propozycji to choinka z patyków. Potrzebować będziemy tutaj wyłącznie patyków o różnej długości, taśmy dwustronnej i ulubionych ozdób choinkowych. Patyki bez problemu znajdziemy w lesie bądź parku – wystarczy tylko ułożyć z nich choinkę i przykleić do ściany. Na koniec możemy do gałązek przykleić wybrane ozdoby.

Choinka z drabiny

Choinka z drabiny idealnie wpasuje się do wnętrz w stylu industrialnym. Przygotowanie takiej choinki z pewnością dostarczy nam wiele radości. Wystarczy stara trójkątna drabina, farba, na przykład złota lub srebrna, i ozdoby choinkowe. Drabinę czyścimy, malujemy odpowiednią farbą i zostawiamy do wyschnięcia. Gdy już wszystko wyschnie rozkładamy drabinę i możemy rozpocząć strojenie naszej choinki.

Choinka z gotowych szablonów

Niestety nie każdy może pochwalić się zdolnościami artystycznymi i odpowiednimi umiejętnościami. Wtedy doskonałym rozwiązaniem jest zakup odpowiednich szablonów, które wystarczy przykleić na ścianę. Fajny i prawidłowo przyklejony szablon będzie doskonale prezentował się. Dostępne są szablony w formie gotowych naklejek, jak również specjalne szablony, z pomocą których możemy namalować na ścianie piękną choinkę.

Dlaczego warto samemu zrobić choinkę?

Dlaczego warto samemu przygotować choinkę? Powodów jest wiele! Przede wszystkim będzie to wspaniała zabawa, która dostarczy nam wiele radości. Jeśli mamy dzieci warto włączyć je w tworzenie pięknej choinki, nasze pociechy nie tylko udoskonalą swoje zdolności artystyczne, ale też miło spędzą czas. To nie koniec! Tak przygotowana choinka będzie doskonale się prezentować i z pewnością wyróżni się na tle innych.

Podsumowanie

Jak Boże Narodzenie to oczywiście choinka. Warto pokusić się o całkowicie oryginalne drzewko świąteczne i wykonać je samodzielnie, na przykład z patyków, deseczek, światełek choinkowych, a nawet z gotowych szablonów. Przygotowywanie takiego drzewka z pewnością dostarczy nam wiele radości i pozytywnych emocji. Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *