Świąteczne klimaty czyli Święta dla każdego

Święta to czas rodziny, bliskości, mikołajowych prezentów – my piszemy o tym wszystkim

Baza artykułów

Dlaczego warto pisać listy do świętego Mikołaja?

Nie każdy rodzic jest gotowy sprawić sobie tyle zachodu, aby napisać wraz z dzieckiem poważny list do świętego Mikołaja. Wielka szkoda, gdyż naprawdę warto zrobić to ze swoją pociechą. Dlaczego listy do św Mikołaja są tak ważne? Jak należy je pisać?

Dlaczego warto pisać listy do świętego Mikołaja?

Zadania listów do Mikołaja

Święta to wyjątkowy czas, który wymaga również podejmowania wyjątkowych działań. Jednym z nich jest z pewnością tworzenie wiadomości do Mikołaja. Dlaczego właściwie warto to robić?:

  1. U dzieci, które mogą wysłać list do świętego Mikołaja z Laponii, utrwala się przekonanie, że on naprawdę istnieje. Tym samym okres świąteczny o wiele dłużej pozostaje dla nich magiczny. Nie warto odbierać dziecku tego, co w świętach jest najpiękniejsze.

  2. Dzieci często obawiają się, że ich prezenty świąteczne nie dotrą, gdyż Mikołaj nie wie, co chciałyby dostać. Warto zatem zapewnić dziecko, że list został wysłany na prawidłowy adres św Mikołaja w Laponii i adresat z pewnością go otrzyma.

  3. Warto również pamiętać, że pisanie listu do Mikołaja to aktywność dająca możliwość spędzenia miłego czasu z dzieckiem. Wiele radości sprawia obserwowanie jego ekscytacji możliwością przekazania wiadomości do samego świętego Mikołaja.

List do Mikołaja – jak go pisać?

Najważniejsze, aby nie pozostawiać dziecka samego z napisaniem listu. Jest to oczywiste, jeżeli maluch nie umie jeszcze pisać, jednak, nawet kiedy posiada już tę umiejętność, warto go wesprzeć. Trudno o lepszą okazję, aby nauczyć dziecko, jaka jest poprawna forma listu, oraz jak należy go adresować.

Jeżeli dziecko ma rzeczywiście uwierzyć, że list dotrze na adres Mikołaja, trzeba zamieścić go na kopercie. Ważne jest napisanie, zapakowanie i zaadresowanie listu w pełni profesjonalnie, aby zwiększyć jego wiarygodność. Ponadto, przesyłka powinna być atrakcyjna pod względem estetycznym. Dobrze jest zatem skorzystać z kopert zawierających symbole bożonarodzeniowe. Dzięki temu dziecko jest pewne, że list wysłany do św Mikołaja w Laponii z pewnością mu się spodoba.

Informacja zwrotna

Po napisaniu listu dzieci często są zatroskane, nie będąc pewnymi, czy Mikołaj otrzymał ich listę życzeń. Warto je w tej kwestii zapewnić, wręczając film lub list od Mikołaja. Chodzi o przesyłkę, w której Gwiazdor informuje dziecko, iż otrzymał list i zaraz wyśle mu prezent. Z pewnością największe wrażenie wywierają filmy o Mikołaju, w których pokazuje on swój dom w Laponii oraz opowiada o tym, jak on i towarzyszące mu elfy pracują, aby dostarczyć prezenty wszystkim dzieciom na całym świecie. Jednak elegancki, ozdobny list od świętego Mikołaja również zachwyci każdego malucha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *