Świąteczne klimaty czyli Święta dla każdego

Święta to czas rodziny, bliskości, mikołajowych prezentów – my piszemy o tym wszystkim

Bez kategorii

Gwiazda z papieru na święta ‒ DIY

Papierowa gwiazda pięcioramienna – Kompletny szablon

Na kilka dni, a nawet tygodni przed świętami Bożego Narodzenia w naszych domach, jak i przed nimi, pojawiają się różnego typu ozdoby świąteczne. Światełka, stroiki, szopki bożonarodzeniowe i tak dalej. Wiele osób chce samodzielnie wykonać ozdoby świąteczne, na przykład piękną papierową gwiazdę. Jak zrobić takie cudo? Podpowiadamy!

 

Gwiazda z papieru ‒ zrób to sam!

Aby wykonać świąteczną gwiazdę z papieru potrzebujemy odrobiny czasu i dobrych chęci, ponadto przydadzą się:

 • blok techniczny
 • bibuła
 • nożyczki
 • klej
 • nożyk do cięcia papieru
 • sznurek lub wstążka
 • komputer i drukarka, aby wydrukować szablon

Gdy już skompletujemy wszystkie potrzebne artykuły możemy zabrać się do pracy:

 1. Krok pierwszy to wydruk szablonu gwiazdy. Szablony bez problemu znajdziecie w sieci. W przypadku gwiazd papierowych zazwyczaj na jednej karcie w formacie A4 mieści się jedno ramię gwiazdy. Szablon drukujemy na bloku technicznym.
 2. Gdy już mamy wydrukowany szablon gwiazdy, dokładnie wycinamy wszystkie ramiona gwiazdy. Do wycinania drobniejszych wzorów umieszczonych na gwieździe używamy specjalnego nożyka bądź skalpela. Pamiętajcie też o zaznaczeniu wszystkich zgięć gwiazdy, są one bardzo ważne podczas sklejania ramion.
 3. Jeśli nasza gwiazda ma powycinane wzorki i chcemy, aby miała formę witrażu dokładnie smarujemy ją klejem, najlepiej sprawdzą się kleje w sztyfcie, i przyklejamy bibułę w dowolnym kolorze.
 4. Teraz przychodzi czas na sklejenie ramion gwiazdy. Pamiętajcie, aby wybrać dobry klej, dzięki któremu bez problemu połączcie wszystkie elementy. Najpierw smarujemy klejem dwa ramiona gwiazdy sklejamy je z sobą i składamy na pół i sklejamy brzegi.
 5. Sklejamy kolejna ramiona.
 6. Ostatnich dwóch ramion nie sklejamy z sobą, robimy w nich niewielkie dziurki i przeciągamy sznurek lub wstążeczką, dzięki temu ramiona ładnie się ułożą, a dzięki wstążce będziemy mogli zawiesić gwiazdę w wybranym miejscu.

Gotowe! Papierowa gwiazda świąteczna doskonale się prezentuje przy oknach i powierzchniach szklanych, ale również nad stołem przy ścianie, wszystko zależy tutaj od naszej kreatywności.

Jak zrobić gwiazdę z papieru? Poradnik video

Na koniec

Aby zrobić gwiazdę świąteczną z papieru, wystarczy odrobina czasu i trochę wysiłku, samodzielnie wykonana ozdoba z pewnością dostarczy Wam wiele radości. Ponadto, przygotowywanie ozdób świątecznych może być doskonałym sposobem na spędzenie czasu z dzieckiem.

Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *