Świąteczne klimaty czyli Święta dla każdego

Święta to czas rodziny, bliskości, mikołajowych prezentów – my piszemy o tym wszystkim

Baza artykułów Święta

Idealny prezent od świętego Mikołaja

Idealny prezent od świętego Mikołaja

W polskiej kulturze prezenty nieodłącznie towarzyszą świętom Bożego Narodzenia. Poza tym okazją do ich wręczania są również przypadające na 6 grudnia Mikołajki. Wielu rodziców zastanawia się, jaki prezent od Mikołaja powinno otrzymać ich dziecko. Mają wątpliwości dotyczące wartości prezentów. Jak podjąć dobrą decyzję w tej sprawie?

Prezenty o umiarkowanej wartości

Stanowiska rodziców wobec prezentów mikołajkowych są mocno zróżnicowane. Niektórzy uważają, iż należy spełnić co najwyżej jedno życzenie spośród wielu, jakie zawiera list do świętego Mikołaja napisany przez malucha. Nie brakuje jednak zwolenników spełniania większej liczby dziecięcych zachcianek.

Wydaje się, iż prezenty powinny być czymś więcej niż symbolicznymi podarunkami. Jeżeli dzieci mają pokochać święta, muszą wierzyć, iż św Mikołaj z Laponii oraz jego elfy dokładają wszelkich starań, aby maksymalnie zadowolić grzeczne dzieci. Z drugiej jednak strony, zbyt wartościowe podarunki sprawiają, iż dzieci zupełnie zapominają o świętach, skupiając się tylko na prezentach.

Wyjazd mikołajkowy

Interesującym rozwiązaniem kwestii prezentu mikołajkowego jest wyjazd w jakieś ciekawe miejsce. Może to być park rozrywki, czy też wioska świętego mikołaja w Polsce. Rzecz w tym, aby pojechać tam, gdzie wszechobecne są symbole świąteczne, elfy Mikołaja, gra świąteczna muzyka oraz puszczane są filmy świąteczne. Jednocześnie niezbędne są rozmaite zabawy dla dzieci, które zapewnią im rozrywkę. Tym sposobem dziecko doskonale się bawi, jednocześnie coraz bardziej lubiąc święta.

Organizując dziecku wyjazd, jako prezent od Mikołaja, należy odpowiednio poinformować malucha, że wyjeżdża właśnie z powodu Mikołajek. Można przekazać tę informację np. przez list od św Mikołaja. Warto zawrzeć w nim również kilka dodatkowych zdań, aby dziecko poczuło się jeszcze bardziej docenione. Warto zauważyć, że zarówno listy, jak i filmy od świętego Mikołaja można dziś zamówić w internecie. Istnieją bowiem firmy, które konstruują uniwersalne wiadomości dla dzieci, uzupełniając je odpowiednimi imionami i danymi dotyczącymi prezentów. Oczywiście, list od mikołaja można również przygotować samodzielnie.

Zabawa z innymi dziećmi

Zwykle w każdym mieście z okazji mikołajek organizowane są rozmaite zabawy dla dzieci. Obecny jest na nich rzecz jasna święty Mikołaj oraz jego elfy. Czasami pojawia się też renifer Mikołaja oraz oczywiście sanie. Z pewnością dla każdego malucha udział w takiej zabawie to nie lada atrakcja. W takim przypadku drugorzędne znaczenie odgrywa kwestia tego, co dziecko otrzyma w prezencie od świętego Mikołaja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *