Świąteczne klimaty czyli Święta dla każdego

Święta to czas rodziny, bliskości, mikołajowych prezentów – my piszemy o tym wszystkim

Święta

Jaki prezent na mikołajki?

Rodzice często głowią się, co sprawić dziecku na mikołajki. Jakie prezenty uszczęśliwią malucha? Czy warto mocno się wydatkować, czy lepiej wybrać coś tańszego? Poniżej przedstawiono kilka propozycji, jak rozwiązać kwestię prezentów na Mikołaja.

Prezenty w klimacie świąt

Wydaje się, że święta, jak i okres przedświąteczny wraz z mikołajkami, powinny przebiegać w szczególnej atmosferze. Wskazane jest zatem, aby również prezenty na mikołajki były tematycznie związane ze świętami. Warto np. wykupić wizytę w parku rozrywki, w którym w mikołajki z pewnością odbędzie się impreza tematyczna dla dzieci. Ponadto, godna odwiedzenia jest również wioska świętego Mikołaja, organizowana w każdym nieco większym mieście.

Jeżeli jednak dziecko ma jakieś konkretne marzenie dotyczące prezentu, można zrezygnować z podarunku związanego tematycznie ze świętami czy mikołajkami. W takim przypadku jednak wręczaniu prezentu powinny towarzyszyć symbole bożonarodzeniowe. Można również puścić dziecku bajki o mikołaju po polsku. Wszystko po to, aby maluch kojarzył otrzymywanie prezentów właśnie z mikołajkami.

Prezent na mikołajki – wartość podarunku

Kwestia wartości prezentu dla dziecka zawsze budzi wątpliwości. Niewątpliwie, wydanie majątku nie jest dobrym pomysłem, zwłaszcza że po mikołajkach zbliżają się święta Bożego Narodzenia, czyli będzie trzeba kupić nowe prezenty. Jednak zbyt symboliczny podarunek nie ucieszy dziecka, a raczej go rozczaruje. Warto zatem postawić na oryginalność, gdyż pozwala to niewielkim kosztem zorganizować dziecku bardzo miłą niespodziankę.

Z pewnością niebanalnym prezentem będzie film o świętym Mikołaju. Mowa tutaj o kilkuminutowym nagraniu, na którym występuje Mikołaj, mikołajowa, elfy oraz Rudolf renifer. Największą atrakcją dla dziecka jest forma wypowiedzi Mikołaja. Przemowa jest bowiem ułożona tak, jakby Gwiazdor zwracał się bezpośrednio do odbiorcy filmu. Jakby tego było mało, na filmie pojawiają się nawet zdjęcia dziecka, będące dowodem na to, iż św Mikołaj wie, do kogo mówi.

Niewątpliwie, film od świętego Mikołaja to atrakcyjny prezent, który ucieszy dzieci w różnym wieku. Najmłodsi będą zafascynowani wyróżnieniem przez Mikołaja, natomiast nieco starsi być może znów zaczną szczerze wierzyć, że to Gwiazdor, a nie rodzic, przynosi im prezenty na mikołajki. Warto w tym miejscu również zauważyć, że alternatywą dla filmu jest list od świętego Mikołaja. Niemniej atrakcja ta sprawdza się głównie w przypadku nieco starszych dzieci, które mogą samodzielnie przeczytać wiadomość z Laponii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *