Świąteczne klimaty czyli Święta dla każdego

Święta to czas rodziny, bliskości, mikołajowych prezentów – my piszemy o tym wszystkim

Bez kategorii

Listy do Świętego Mikołaja

Któż z nas nie pamięta jak to w dzieciństwie pisał listy do Świętego Mikołaja? W Takim liście mogliśmy nie tylko wspomnieć o wymarzonych prezentach, ale też opowiedzieć Świętemu o naszych marzeniach, troskach i radościach. Pisanie papierowego listu było czymś magicznym i wyjątkowym. Czy od tego czasu wiele się zmieniło?

 

Kilka słów o listach do Mikołaja

 Gdy przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia trwają, a dorośli sprzątają, krzątają się w kuchni i biegają po galeriach handlowych maluchy mogą usiąść i napisać list do Mikołaja. Choć żyjemy w dobie Internetu napisanie papierowego listu i to do samego Świętego sprawia ogromną radość najmłodszym. Oczywiście dziecko może ozdobić list różnego typu rysunkami, kolorowymi szlaczkami, kwiatkami i czym tylko chce.

Podpowiemy też, że dobrze, gdy rodzic ma czas, aby taki list napisać wspólnie z dzieckiem. Dzięki temu nie tylko spędzi z maluchem miło czas, ale też przekaże mu podstawową wiedzę na temat pisania korespondencji.

 

Co, gdy list będzie już gotowy?

Rzecz jasna, list musi być w prawidłowy sposób zaadresowany, Święty mieszka w Laponii, więc na kopercie koniecznie musi znaleźć się ów region, przykładowy adres może brzmieć:

Tähtikuja 1,

Rovaniemi 96930

Arctic Circle, Laponia.

Co więcej, jest to realny adres w Laponii, pod który każdego roku dociera mnóstwo listów.

Najlepiej zostawić list na parapecie bądź pod wycieraczką, renifer Rudolf lub pomocne elfy z pewnością odbiorą przesyłkę i dostarczą ją Świętemu Mikołajowi.

 

A może list od Świętego Mikołaja?

Święty uwielbia dzieci i chętnie odpisuje na listy, które od nich otrzymał. Treść listu od Świętego może być naprawdę różna, a co więcej, Święty może wspomóc rodziców w kształtowaniu u maluchów prawidłowych nawyków. Co może zawierać taki list?

  1. Pochwałę za dobre zachowanie, sprzątanie zabawek, dobre oceny
  2. Gratulacje z okazji wygranych konkursów, wyróżnień, dobrych ocen
  3. Delikatne upomnienia – Święty może w liście wytłumaczyć dziecku, jak ważne jest, aby maluch zawsze sprzątał swoje zabawki i słuchał rodziców, którzy go tak bardzo kochają.

Oczywiście, list musi być odpowiednio personalizowany, pojawić się w nim powinno imię oraz wiek dziecka. Zamówienie listu od Świętego Mikołaja jest bardzo proste, wystarczy kilka kliknięć. Taki zakup nie generuje wysokich kosztów a z pewnością sprawi mnóstwo radości maluchowi.

 

Na koniec

Pisanie listów to wspaniała tradycja i choć w dzisiejszych czasach niewielu wysyła tradycyjne listy, warto ze swoim maluchem raz w roku napisać piękny, kolorowy list i wysłać go do Laponii. Dobrze też, zadbać o to, by dziecko otrzymało odpowiedź od Świętego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *